תמ"א 38 לחיזוק מבנים

בעשור האחרון אנו עדים לתופעת של יותר ויותר רעידות אדמה בישראל, ישנם מבנים רבים במדינת ישראל שאינם ערוכים כלל וכלל לרעשי האדמה העלולים לזרוע הרס רב.

אי לכך ישנם חברות רבות העוסקות בתוכנית תמ"א 38 אשר מטרתה לחזק מבנים ישנים שעלולים לקרוס. בהיעדר הצטרפות אל תוכנית זו שנקראת תמ"א 38 שפירושה תוכנית מתאר ארצית מספר 38 ישנם סיכונים רבים לבעלי הדירות בבניינים אשר נבנו לפני 1980. המטרה העיקרית של התוכנית היאהצלחת חיים, קרי באם יתקיים רעש אדמה במדינת ישראל המבנים הישנים לא יקרסו על בעלי הבתים.

סיכוני רעידת אדמה

אם הנכם בעלי דירות ישנות ועדיין לא הצטרפתם אל תמ"א 38 כדאי ואפילו מומלץ שתעשו כן, הסיכונים של רעידת אדמה הינם רבים, בזמן הרעידה הבית הישן שאינו מתוחזק כראויעלול לקרוס על יושבי הבית ולגרום לנזק רב לרכוש ולנפש, חלק מהנזק לרכוש לבעלי דירות ישנות שאינם הצטרפו אל תמ"א 38 היא התרסקות של המבנה וסכנה לכל האנשים אשר נמצאים במקום.

הרווחים מהצטרפות לתוכנית המתאר

הרווחים מההצטרפות אל תמ"א 38 הם רבים וטובים, ראשית הרווח הגדול ביותר הוא באם תיתכן רעידת אדמה בישראל אתם תוכלו להיות מוגנים והבניין שלכם לא יקרוס, הרווח השני הוא שמירה על כל תכולת הדירה שלכם ומשך חיים סדיר עד כמה שניתן., רווח נוסף וחשוב הוא השבחת נכס הנדל"ן אשר בו מבוצע תמ"א 38 ע"י הוספת ממ"ד, מעלית, מרפסת ושיפוץ חיצוני מלא לבניין.